FAQ ECOSEDUM PACK: najdôležitejšie otázky a odpovede

Je zelená strecha ECOSEDUM® PACK ekologická?

Áno. ECOSEDUM® PACK vyvíjame a vyrábame v Nemecku. Prevádzkujeme jedno z najmodernejších zariadení na spracovanie plastov na svete. Naše produkty vznikajú za použitia recyklovaných materiálov z celej Európy ( i z ČR). Dbáme tiež na ďalšiu recyklovateľnosť našich výrobkov. Vďaka tomu ušetríme ročne viac ako 25 000 ton COa staráme sa tak o trvalo udržateľné zdroje.

Je možné použiť ECOSEDUM® PACK na šikmú strechu?

Áno, ECOSEDUM® PACK je možné použiť nielen na rovné strechy, ale tiež na strechy so šikmým sklonom. Systém je certifikovaný pre strechy so sklonom do 35%. V prípade, že ECOSEDUM® PACK umiestňujete na strechu s nenulovým sklonom, je potrebné ju zaistiť. Do sklonu 30 stupňov je možné zásobníky použiť i bez ukotvenia, nad 30 stupňov ich odporúčame ukotviť. 

Ako sa mám o zelenú strechu starať?

Predpestované zásobníky ECOSEDUM® PACK nevyžadujú žiadnu starostlivosť. Sú odolné voči vysokým teplotám i extrémnym mrazom. Zvládnu pobyt na slnku i v tieni. Iba v prípade vysokých teplôt a dlhodobého sucha odporúčame zeleň podľa možnosti preventívne podlievať. V zimnom období nevyžaduje zelená strecha žiadnu zvláštnu starostlivosť.

Plánujem si zostaviť zelenú strechu svojpomocne Ako zistím, koľko substrátu potrebujem?

Množstvo potrebného substrátu si vypočítate pomocou nasledujúceho vzorca:

0,95 x plocha strechy x 0,05 = _____ m3

Musím pred pokládkou ECOSEDUM® PACK použiť geotextílie alebo iné príslušenstvo?

Nie, pred pokládkou systému nie je nutné použiť geotextílie. Na klasickú rovnú strechu je možné rovno pokladať ECOSEDUM® PACK.

Ako mám postupovať, keď veľkosť strechy nezodpovedá presne rozmerom ECOSEDUM® PACK?

Zásobníky ECOSEDUM® PACK neodporúčame obrezávať. Okraje strechy môžete napríklad vyplniť štrkom.

Je treba zásobníky ECOSEDUM® PACK ukotviť na strechu?

Nie, plne osadený zásobník má hmotnosť zaťaženia pri maximálnej hladine vody 95 kg/m2, nie je preto nutné sa obávať jeho posunutia. Iba v prípade, že zásobníky umiestňujete na strechu so sklonom nad 30 stupňov, je potrebné spodný rad zásobníkov upevniť..

Je po zelenej streche ECOSEDUM® PACK možné chodiť?

Áno, po zelenej streche je možné prejsť napríklad v priebehu bežnej údržby strechy. Systém však neodporúčame používať miesto dlažby na strechách, kde sa predpokladá častejší pohyb osôb.

Aká je zaťažiteľnosť strechy s ECOSEDUM® PACK?

Hmotnosť zaťaženia pri maximálnej hladine vody je 95 kg/m2. V prípade, že budete zelenou strechou osadzovať viac ako 10 m2, je vhodné konzultovať zaťaženie strechy, ktoré bude väčšie než 1 tona.

Slúži ECOSEDUM® PACK ako tepelná izolácia?

Áno, ECOSEDUM® PACK chráni pred výrazným prehrievaním strechy v letnom období a zároveň slúži pre izoláciu chladu v priebehu zimy.

Nenašli ste svoju otázku alebo nebola odpoveď postačujúca?

Neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme. Kontakt

RADI VÁM PORADÍME

Napíšte nám, poradíme vám s konkrétnymi dotazmi ohľadom použitia ECOSEDUM® PACK. Radi pre vás pripravíme nezáväznú ponuku na mieru.