Zelená strecha

O teplotnom rozdiele v letnom rozpálenom centre mesta a v lese asi nie je potrebné sa príliš rozpisovať. Poznáme ho všetci. Betón skrátka vytvára inú mikroklímu než vegetácia. O rastliny v mestách obvykle býva núdza. Existuje pritom miesto, ktoré je možné osadiť rastlinami pomerne jednoducho a takmer všade. Reč je o strechách

Takzvané zelené strechy sa stávajú stále obľúbenejšou variantou zastrešenia stavby. Okrem príjemného a zatiaľ neopozeraného vzhľadu prinášajú naviac radu výhod. Okrem toho, že čistia okolitý vzduch, zabraňujú prehrievaniu striech a zadržujú aj stále cennejšiu dažďovú vodu, odolávajú aj nevľúdnym poveternostným podmienkam a dlhotrvajúcemu suchu.

Zemina dokáže zadržať dostatočné množstvo dažďovej vody na to, aby rastliny bez problémov prečkali suché obdobia. Dodatočné zavlažovanie prichádza na rad až v naozaj extrémnych podmienkach. Vďaka vhodne zvoleným trvalkám nie sú problémom ani mrazy.

Jednoduchá inštalácia

Montáž zelenej strechy je jednoduchšia ako by sa mohlo zdať, a nie je problém ju zvládnuť aj svojpomocne. Modulárne riešenie spoločnosti Ecosedum je neuveriteľne flexibilné a prispôsobí sa doslova každej streche. Pri starších budovách avšak odporúčame vyhotoviť statický posudok, ktorý vyhodnotí, či strecha dodatočnú záťaž zvládne. Takisto je potrebné poznať maximálne zaťaženie strechy i u novostavieb.

Problém nepredstavuje ani prípadná oprava zelenej strechy. Jednotlivé kusy stavebnice sa dajú jednoducho uvoľniť a následne aj vrátiť späť na svoje miesto. Samotná zelená strecha vyžaduje iba minimálnu starostlivosť. Príroda sa totiž o všetko dokáže postarať sama.

Malé kroky sa takisto počítajú

Aj niekoľko málo štvorcových metrov zelene naviac má pozitívny dopad na životné prostredie. Rastliny totiž odbúravajú CO2, filtrujú vzduch od prachu a udržujú príjemnú klímu. Zelená strecha taktiež pôsobí ako zvuková bariéra a zlepšuje tepelnú izoláciu, čo vedie k predĺženiu životnosti celej strechy. Aj preto môžeme zelené strechy nájsť na chicagskej radnici alebo na kalifornskej akadémii vied.

Pri výrobe modulov Ecosedum využívame iba recyklované materiály, ktoré nepredstavujú prebytočnú zátaž pre životné prostredie. Moduly sú k dispozícii s už vysadenými rastlinami alebo bez nich. Vzhľadom k ekologickému dopadu premeny strechy na zelenú plochu je možné využiť štátnu dotáciu.

Zelená střecha ECOSEDUM PACK

ZELENÁ STRECHA ECOSEDUM PACK

18  s DPH
10  s DPH