Inštalácia zelenej strechy: nič zložité

instalace zelené střechy ECOSEDUM PACK

Zaujali vás zelené strechy, ktoré na sebe majú osadené rastliny a sú tak celé zelené a prírodné? Môžete si osadiť aj tú svoju, s predpestovanými zásobníkmi to bude hračka.

Mať na streche rastliny už nie je nijako zložité. Zabudnite na množstvo hliny a igelitov a pravidelné zalievanie a ďalšie starosti, ktoré boli v minulosti potrebné. Moduly systému ECOSEDUM s predpestovanými sukulentami jednoducho poskladáte vedľa seba na strechu a ďalej sa o to takmer nemusíte starať, iba si užívať výhody, ktoré zelená strecha prináša.

zelená střecha ECOSEDUM PACK

Jednotlivé zásobníky sú vyrobené z recyklovaných plastov a naplnené hlinou a substrátom, v ktorých sú zasadené rastliny rodu Sedum, odolné sukulenty, ktoré sú mrazuvzdorné a zároveň odolné voči vysokým teplotám, vytrvalé a nenáročné na údržbu. Patentované zásobníky vedia zadržiavať dažďovú vodu a potom ju odparovať späť do ovzdušia alebo ňou zásobovať rastliny, ktoré tak nemusíte chodiť polievať, ani sa o nich inak starať. Zelená strecha tak pomáha zadržiavať dažďovú vodu a efektívne ju vrátiť späť do prírody, ochladzuje okolie a vytvára mikroklímu okolo vášho domu, ktorú oceníte nielen v letných horúčavach. Zároveň celý systém zelenej strechy ECOSEDUM zlepšuje tepelnú izoláciu a obmedzuje hluk, pomáha tak v zime udržiavať v dome teplo a šetriť náklady a v lete naopak celý dom ochladzuje a bráni jeho prehrievaniu.

 

Inštalácia je skutočne veľmi jednoduchá. Základom kvalitnej montáže zelenej strechy je dobre strechu zamerať a spočítať, koľko zásobníkov treba. Tie potom dostanete na palete už osadené rastlinami, pokiaľ si nevyberiete inú možnosť. Strechu je treba pozametať, u starších asfaltových alebo plechových je vhodné položiť na krytinu oddeľovaciu plachtu na ochranu strechy, u novších to nie je treba. Potom už len jednotlivé zásobníky skladáte tesne vedľa seba, bez nutnosti montáže alebo uchytenia. Iba u striech so sklonom je nutné zabezpečiť koniec zelenej strechy proti sklznutiu. Pri pokladaní udržujte 3-4 týždne rastliny vlhké, zvlášť pokiaľ neprší, aby sa dobre uchytili. Potom si už môžete užívať svoju zelenú strechu a jej výhody, ktoré poskytuje.